JOFEL poszedł o krok dalej w swojej ewolucji i rozwoju, dołączając do platformy BIM poprzez BIMOBJECT, światowego lidera obecnego w większości krajów rozwiniętych. Obecność Jofel na tej platformie będzie stale wzrastać, a jej produkty będą stopniowo włączane w celu uzupełnienia pełnego katalogu handlowego.

Platforma BIM jest jedną z najnowszych technologii ICT w świecie, która zapewnia niezbędne wsparcie architektom, inżynierom, firmom budowlanym, firmom konsultingowym, dekoratorom i projektantom wnętrz itp. Ułatwia ich pracę i znacznie zmniejsza obciążenie pracą, ponieważ ci specjaliści mogą pobrać w 3D urządzenia katalogu i przeszczep je do swoich projektów i planów z maksymalną wiernością i jakością. W przypadku JOFEL możliwa jest praca z szeroką gamą programów, w szczególności z dziesięcioma, co stanowi wielką zaletę, z trzema dostępnymi stopniami definicji: 100, 200 i 300, mnożąc możliwości.

Platforma ta umożliwia również pobieranie różnych dokumentów, takich jak: arkusze danych technicznych, plany, wysokości, cechy produktu, certyfikaty, powiązane produkty itp.

JOFEL stale się rozwija, a ta nowa metodologia współpracy w pracy jest ważnym ulepszeniem. Jest to bardzo przydatne do tworzenia i zarządzania projektami budowlanymi lub receptowymi.